PostWysłany: Nie 21:19, 20 Sty 2008    Temat postu:

aneta napisał:
czy to ja mam ten super post?

Tak
Rzeczywiscie organizatorom otuchy dodal fakt ze Roger i Nole sa w turnieju i jest szansa na ich mecz w 1/2.
Natomiast to dla nich dramat ze mecz Nalbi - Hewitt / Djoko nie dojdzie do skutku bo to mogloby byc epickie spotkanie. Na sama jego zapowiedz bilety sprzedawalyby sie jak swieze bulki.
Kubecki

Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 3749

Ostrzeżeń: 1/2
Skąd: Serbia

PostWysłany: Nie 21:26, 20 Sty 2008    Temat postu:

Ale Ferrero jest w świetnej formie i ewentualny mecz Ferrero - Hewitt/Djoko tez zapowiada sie pasjonująco W końcu Hiszpan Nalbiego wyeliminował..
złośliwa

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 238

PostWysłany: Nie 21:40, 20 Sty 2008    Temat postu:

DUN I LOVE napisał:
Arturo , nikt tego nie napisal. Tylko ze takie pisanie ze oczekuje sie porazki Rafy czy Djoko doprowadza do takich wnioskow (zapewne niezaleznie od zamiarow piszacego). Co do RG to oczywiscie ze tak - wlasnie na tym wszystko polega zeby pokonac Nadala w formie i zdobyc Rg, ale to nie jest temat na takie dyskusje.

Konczac dyskusje w tej kwestii (z mojej strony) przejde do dzisiejszych meczy. Oczywiscie licze ze Roger zagra lepiej niz wczoraj bo kolejne nerwy tego typu, choc sa esencja sportu, nie sa mi zalecane z tego powodu ze z rana czeka mnie poczatek tygodnia, zarowno w pracy jaki na uczelnii.
Jestem ciekaw Cilicia - czy wykorzystal slabsza gre Gonza czy czyni postepy tak duze by wygrac z Blakiem i tym samym zameldowac sie w 1/4 turnieju WS.

Mecz Djoko - Hewitt meczem dnia stad zasluguje na oddzielny post, a spotkanie Ferrero - Ferrer jest sporym zaskoczeniem jak dla mnie. JCF jest niesamowity w styczniu, czego dowodem final w Auckland i naturalnie - 4 runda Ao.

Co do Nalbiego jeszcze to naprawde jestem w szoku ze w takim stylu odpadnie - spodziewalem sie ze jak juz rpzegra to bedzie to spore zaskoczenie a ku mojemu zdziwieniu sam tak tego nie odczulem.

Rzeczywiście, mecze w górnej połówce zapowiadają się bardzo ciekawie. Mam nadzieję, że od ubiegłego roku T.Berdych zmienił zdanie na temat swoich szans w meczu z Federerem ( podczas Monte Carlo swoje szanse na sukces w meczu z Rogerem, ocenił na jeden procent!) i rzuci Rogerowi rękawicę. Myślę jednak, że wygra Roger i to dość gładko. Nie miałam okazji widzieć Cilica w akcji, tym bardziej więc czekam na ten mecz. W meczu Djokovic - Hewitt, nię sądzę, aby Australijczyk miał szansę. To "twardziel", ale gospodarze chyba skutecznie mu w tym pomogą. Mam tu na myśli "chory" pomysł na rozgrywanie jego meczu z Marcosem w takich godzinach, w jakich zmuszeni byli grać. Największą dla mnie zagadką jest wynik spotkania Hiszpanów. Szanse oceniam 50/50.
DUN I LOVE

Posty: 8838

PostWysłany: Pon 5:27, 21 Sty 2008    Temat postu:

Przepraszam , ale czy Wy widzicie to co ja ? :zdziwko:

Jezeli tak ten mecz z Janko mial podzialac na Rogera to ja jestem za
Co chwila jakies 'Come On', zacisniete pięsci.
Nie zebym potepial spokoj Rogera, wrecz przeciwnie ale taka "nowa jakość" w zachowaniu Szwajcara tez nie zawadzi.

6-4 Roger w secie nr 1.
Blake takze z zapasem seta.

karinka

Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 11599

Skąd: realnie: Poland (3city) - sercem: Australia (Adelaide)
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 7:41, 21 Sty 2008    Temat postu:

mecz Federera ogladałam tym razem bez nerwów i jednoczesnie bez specjalnych zachwytów; oczywiscie było kilka perelek, ale moim zdaniem Roger po prostu "wykonał zadanie"

licze na wiecej w meczu z Blakem
montano

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 2951

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 12:22, 21 Sty 2008    Temat postu:

Dzisiejsze mecz raczej bez historii, więc nawet nie ma o czym pisać. Jeśli chodzi o spotkania nadchodzące, to bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek Tsonga-Youzhny. Oboje grają ofensywnie, są w bardzo dobrej formie, osiągnęli życiowy sukces, a jak powszechnie wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Liczę na emocjonujące widowisko, naszpikowane winnerami.

Ostatnio zmieniony przez montano dnia Pon 12:23, 21 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
DUN I LOVE

Posty: 8838

PostWysłany: Pon 12:57, 21 Sty 2008    Temat postu:

Siedze w biurze - oczy sie zamykaja ale zeby nie zasnc trzeba cos napisac.
Zgodze sie z Keti ze Roger zagral po prostu na tyle by wygrac niemniej sie bede upieral ze byl nadpobudliwy dzis jak nigdy. Chyba Janko go niezle przestraszyl.
Berdych, jak juz w Sb pisalem, sfrajerzyl zwlaszcza w 2 secie kiedy chyba na sile nie chcial go wygrac. Albo gral w kompromitujacym zawodowego gracza Drop Shoty albo wyrzucal w aut maja wolna strone kortu i zwiazane nogi Federera. Na wlasne zyczenie nie wygral Czech 2 partii, fatalnie rozgrywal wazne punkty.

Blake mnie pozytywnie zaskczyl , lomoczac in straight sets Cilicia. James jest w gazie ale raczej jego 7 mecz z Rogerem zakonczy sie tak samo jak 6 poprzednich - oby przynajmniej w duzo lepszym stylu.

Hewitt - jak juz zostalo napisane walczyl jak zwykle, przegral jak zazwyczaj ostatnio. Zabraklo sil, dobrego serwisu w trudnych chwilach. Mimo woli walki trzeba uczciwie przyznac ze Novak byl graczem lepszym, zwlaszcza jego crossy forhandowe duzo grozniejsze niz Lleytonowe.

Serb w 1/4 powinien uporac sie z Ferrerem - dla Davida brawo bo eliminujac JCF zaliczyl juz 3 cwiercfinal turnieju WS.

Jutro mecze 1/4. Stawiam na triumfy Rafaela i Michasia. Spotkanie Rosjanina z Tsonga to powinien byc swietny mecz.

Zasnalem...

Ostatnio zmieniony przez DUN I LOVE dnia Pon 13:20, 21 Sty 2008, w całości zmieniany 2 razy
aneta

Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 1670

PostWysłany: Pon 12:59, 21 Sty 2008    Temat postu:

dzisiaj beznadziejnie mi się układają wyniki Sad tylko wygrana Jamesa cieszy,
Hewitt mnie trochę rozczarował, ale to wszystko wina poprzednich meczy, jak obronił dwie meczowe przy serwisie Djoko to jeszcze miałam nadzieje na 4 sety, ale potem już zawalił Sad
Nula

Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 5750

Skąd: Stargard Szczeciński

PostWysłany: Pon 15:20, 21 Sty 2008    Temat postu:

Tak rewelacyjny turniej rozgrywa James i znowu musi wpaśc na Rogera ;] To anzywa sie szczęście. Dzis zdecydowanie pokazał cilicowi, ze jeszcze za wczesnie na decydujące rundy WS. Niemniej przed Ao mozna było miec mieszane uczucia co do Amerykanina. Ale jak chce to i potrafi wygrywac !

Sobotniego horroru w wykonaniu Rogera juz nie było, ale i tak nie usmiechało mi sie ogladac gry Szwajcara. Ja wiem, ze gra się tak jak pozwala przeciwnik (a ten mimo b.dobrej gry nie popisał sie, przynajmniej w 2 secie), ale Federer za nic w swiecie mnie nie przekonuje swoja grą. O wysokiej formie mowy nie ma. Takie granie musi sie skonczyc na 1/4, bo poźniej żarty sie kończą. Podobne błedy miejsca miec nie moga i wierze, ze w przyszłych meczach zobacze rogera grajacego swój najlepszy tenis .

Natomiast Djoko potwierdził, ze jest w rewelacyjnej formie , cóż pokonanie hewitta nie spraawiło mu wiekszej trudności, ale inny scenariusz miejsca miec nie mógł. I tak z Ferrerem napewno sobie ponownie poradzi i chyba beda nas czekac kolejne wielkie emocje w 1/2
I pomyslec, ze Novak rok temu był 16zawodnikiem i nie miał nic do powiedzenia w meczu z federerm. Rok minał i wyrosnał na głowne zagrozenie Rogera w tym turnieju .
arturo

Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 1500

Skąd: Łapy City

PostWysłany: Pon 16:37, 21 Sty 2008    Temat postu:

po skrócie meczu Rogera rzeczywiście dało się zauważyć, że zrobił się jakiś bardziej wylewny , mi również pasuje taka mała odmiana, ale co do gry to była ona po prostu kiepska. Tylko i wyłącznie dzięki nieprzeciętnym umiejętnościom luzerskim Tomka, Roger nie spędził dodatkowej godziny na korcie, bo powinien przegrać tego drugiego seta. Na Jamesa powinno starczyć bo z nim zawsze jakoś dobrze szło, ale dalej mogą być poważne kłopoty, chociaż Nole także nie okazał się nieskazitelny i jemu zdarzało mu się popełniac proste błędy przy czym trochę się frustrował, dał się także dwukrotnie przełamać Kangurowi choc były to tylko krótkie chwile kryzysu. Lleyton nie miał argumentów i zbyt wielu atutów na pokonanie Serba, więc tak to się musiało skończyć, zwycięstwo całkowicie zasłużone.

Szykuje się rewanż za 1/2 USO, Ferrer cały czas jest dokładny i regularny z głębi, więc Novak powienien się trochę zmęczyć, choć raczej na pewno zamelduje się w najlepszej czwórce u boku Feda .

PS. zauważyłem jeszcze, że Roger przesadza z tym sprawdzaniem piłek, dziś było to nawet irytujące, nie wiem czy to jakaś taktyka, bo piłki, które sprawdzał były bardzo oczywiste, podobnie było w meczu z Tipsarevicem

Ostatnio zmieniony przez arturo dnia Pon 16:53, 21 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Pon 17:00, 21 Sty 2008    Temat postu:

Dzisiejszy dzień skończył się zgodnie z przewidywaniami tj. wygrali wszyscy faworyci.Nie oglądałem spotkań,ale z tego co piszecie Fed nie zagrał ciekawego meczu,jednak w jego przypadku równie dobrze może być tak ,że w 1/4 również zagra przeciętnie i jakoś wymęczy zwycięstwo,natomiast w potencjalnych półfinale z Djoko,gdzie spora grupa zaczynałaby dostrzegać duże szanse Serba,nagle Roger rozgrywa koncertowe spotkanie i miażdzy Novaka w 3 setach.

Co do nocnych spotkań 1/4,sądzę że awansują obaj faworyci tj.Rafa i Misza,myślę,że Rosjanin może już stracić seta w pojedynku z nieobliczalnym Francuzem,Nadal powinien poradzić sobie w 3 setach choć może to być długie spotkanie bo obaj graja z głębi kortu.

Przeczytałem że Djokovic jest dopiero 8 aktywnym graczem,który osiągnął przynajmniej 1/4 WS w każdym z turniejów. Czy ta lista się prezentuje następująco(lece z głowy):

-Grosjean

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 17:05, 21 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
karinka

PostWysłany: Pon 19:21, 21 Sty 2008    Temat postu:

ogladam teraz pierwszy raz mecz Lleytona z Djokovicem
i zgadza sie: patrzac na wynik, ze czywiscie "pokonanie Hewitta nie sprawiło mu wiekszych trudnosci"
ale jednoczesnie w poszczególnych gemach troche mu krwi napsuł
i robił to do konca i
i tak jest dobrze
i wstydu nie było

edit: i nie 2 tylko 3 razy przełamał Djokvica

Ostatnio zmieniony przez karinka dnia Pon 20:08, 21 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
pamparampapa

Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 1784

PostWysłany: Pon 21:39, 21 Sty 2008    Temat postu:

Dawno nie pisałem, a pierwszy turniej WS to doskonała okazja by sie zrechabilitować.
Zgadzam się z wami co to do zmiany Rogera.Mimo, że nie należy do moich ulubieńców to z radością obserwuję jak się cieszy po wygranym punkcie.Natomiast o Berdychu mogę powiedzieć, że grał w miarę dobrze, do czasu jak nie przyszło mu rozgrywać ważnych punktów.Wtedy gra Czecha wręcz się sypała i niemiłosiernie psuł.Federer natomiast chyba trochę odpoczął.Tak jak mówił pan Sidor serwis nie był mocny, ale rotowany i grany pod dobrym kątem, jednak czasem Szwajcar nadział się na uderzenie kończące z returnu Tomasa.Roger rozegrał kilka świetnych punktów, jednak Berdych również pokazał parę dobrych uderzeń.Jednak nieważne jest jak się zagra punkt na początku gema, jeśli gema przegra się do 15.Roger rozegrał równy mecz, a szczerze mówiąc obawiałem się o niego po meczu z Janko.Uważam, że Serb pokazał Szwajcarowi, że tak łatwo teraz mu nie będzie się wygrywać meczy, a konkurencja niewątpliwie rośnie.

Co do meczu Djokovica to naprawdę mógł się podobać.Hewitt podjął walkę, ale niestety wiele nie zdziałał.Mógł wygrać 2 sety, gdyż przełamał Serba na początku, ale niestety nie utrzymał serwis.Znakomicie wyglądały natomiast jego akcje przy siatce.Oczywiście brawa dla Novaka, bo dla niego pewnie to wielki sukces dojść do tej fazy turnieju bez straty seta.Serb kroczy dość łatwo przez kolejne rundy, ale teraz dość trudny przeciwnik, ale o nim później.Podobał mi się forhend Djokovica.Gdy trzeba było przyspieszał i grał bardzo pewnie i skutecznie.Zdawałoby się, że w długich wymianach Hewitt wręcz rozniesie Novaka, ale o dziwo ten biegał jak szalony do każdej piłki, zmuszał Australijczyka do błędu, rozrzucał go i kończył.Myślę, że osiągnie półfinał.

Zwycięzca pojedynku dwóch Hiszpanów z początku mógł być prawie oczywisty.Szczególnie po pierwszych piłkach, gdy serwis Juana Carlosa zawodził.David przełamał swojego rodaka i pomyślałem sobie jeśli dalej tak to będzie wyglądać to będzie z dużej chmury mały deszcz.Na szczęście i trochę z pomocą Ferrera(zaczął grać trochę asekuracyjnie, jakby bał się, że jak przyspieszy to wyrzuci) starszy z Hiszpanów powrócił do gry.Mecz był naprawdę wyrównany.Szczerze mówiąc zaskoczyło mnie zwycięstwo JCF nad Nalbandianem i obawiałem się o Davida(kolejnego na drodze Ferrero ), który po sezonie 2007 bardzo mi zaimponował, a formę najwyraźniej utrzymuje.2 sety układały się trochę źle dla młodszego z Hiszpanów, bo miał przewagę przełamanie, a ostatecznie 2 seta przegrał.Ostateczny rezultat cieszy tylko wynik ostatniego seta trochę za wysoki, ale nie można mieć wszystkiego.

James mnie mile zaskoczył.Myślałem, że jego czas się już skończył, ale Amerykanina wciąż stać na 1/4.Pewnie Federer nie da mu się długo cieszyć 1/4, ale nie zdziwiłbym się gdybyśmy zobaczyli 5 setów.Uznacie mnie za szaleńca, ale te 5 setów w 3 rd. z Janko Tipsarevicem to znak dla rywali Szwajcara, że można go pokonać nawet jak gra przyzwoicie.Bo nie można powiedziec, że Federer grał źle w meczu z Serbem.Jestem trochę za Blake'iem i uważam, że może powalczyć, nie liczę jednak na porażkę Rogera.Prawdopodobnie dojdzie do finału, ale będzie miał naprawdę 2 ciężkie mecze i kto wie, może nie wygra AO 2008?

I tu postawmy sobie pytani.Kto z 4 Nadal, Nieminen, Youzhny, Tsonga znajdzie się w finale.Jestem pod wrażeniem formy Rafaela.Widziałem mecz z Mathieu, prawda Francuz poprosił o przerwę, ale grał dobrze, jednak Hiszpan zagrał lepiej.W początkowej fazie zaryzykowąłbym stwierdzenie, ze to Paul dominowął, jednak jak zobaczyłem ten bh(a wygral Nadal nim więcej pkt niz z lewej strony) to pomyślałem sobie, jak nie teraz to kiedy?Moim zdanie ten chłopak z Manacor ma naprawdę realne szanse na zwycięstwo w AO.Prawda drabinka dość łatwa, ale zapowiadały się tak tylko 2 pierwsze mecze(o ilę się nie mylę).W 3 rd mógł być Moya, w 1/4 Roddick.A Nadal pokazał, że potrafi powrócić w meczu z Simonem, gdzie w 1 secie wydawało się, że Francuz ma go w kieszeni, a on świetnie powrócił.Może zbyt subiektywnie na to patrzę jednak jest w świetnej dyspozycji i z Finem nie powinine mieć problemów.Ten natomiast jes wyraźnie zmęczony, przynajmniej takie miałem wrażenie podczas jego meczu z Kohlschreiberem.Uważam iż wygrał ten mniej zmęczony .Następny mecz to Tsonga Vs Youzhny.Obaj wyeliminowali swoich teoretycznie lepszych i wyżej skwalifikowanych rodaków, z tym, że Misza w 3, a Jo w 4 setach.Mecz zapowiada się arcy ciekawie i nie zamierzam go przegapić.Obaj w świetniej dyspozycji.Uważam iż Francuż miał nieco trudniejszą trogę od Rosjanina.W pierwszej rundzie był niemalże skazany na porażkę jednak on jest w 1/4.Niesiony na skrzydłach zwycięstwa nad Ryszardem będzie piekielnie groźny, natomiast Youzhny jes w znakomitej formie.Bardzo trudno mi powiedziec kto wygra.Sądzę, że będzie pięć setów , a szanse ocenia na 55-45 ze wskazaniem na Rosjanina.

Sory, że trochę nudzę, ale chciałem powrócić w przyzwoitym stylu.
arturo

Posty: 1500

PostWysłany: Pon 21:52, 21 Sty 2008    Temat postu:

JozefSafin napisał:
Bo nie można powiedziec, że Federer grał źle w meczu z Serbem.

ja jednak myśle, że spokojnie można tak powiedzieć (wg mnie był to najgorszy mecz Rogera od czasów porażek z Canasem i Volandrim) , w wielu momentach to serwis ratował skórę Szwajcarowi

PostWysłany: Pon 22:26, 21 Sty 2008    Temat postu:

W której minucie albo secie, gemie Roddick połamał rakietę jak grał z Philippem? Bo widziałem, że miał połamaną, jeżeli to był ten mecz:P
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum przeniesiono na - www.grandslam-forum.pl Strona Główna -> Wielki Szlem - Archiwum / Sezon 2008 - WS / Australian Open 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)