Olimpiada [Gratulacje dla Eleny Dementievej!]
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Isha

Posty: 4987

PostWysłany: Sob 20:16, 26 Lip 2008    Temat postu: Olimpiada [Gratulacje dla Eleny Dementievej!]

Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywane będą w Pekinie, stolicy Chin, w dniach 8-24 sierpnia. Będą to pierwsze Igrzyska Letnie w Azji od 20 lat – od Igrzysk w Seulu.
Decyzja o wyborze Pekinu jako miasta organizatora zapadła 13 lipca 2001. O organizację tych Igrzysk zabiegały także: Toronto (Kanada), Paryż (Francja), Stambuł (Turcja) i Osaka (Japonia).
W Pekinie rozgrywane będą nowe konkurencje: bieg kobiet na 3 000 m z przeszkodami oraz pływanie na otwartym akwenie na dystansie 10 000 m kobiet i mężczyzn. W tenisie stołowym gra deblowa mężczyzn i kobiet zastąpiona będzie turniejem drużynowym. W strzelectwie kobiety nie będą już rywalizowały w podwójnym trapie i trafianiu do ruchomej tarczy.
Pekiński Komitet Olimpijski ustalił, iż głównym hasłem pekińskich igrzysk olimpijskich będzie zawołanie: "jeden świat, jedno marzenie", stwierdził on, iż na tym samym świecie ludzie posiadają jedno wspólne marzenie o dążeniu do rozkwitu i pokoju.

Jeśli chcesz zagrać nie wpisujesz żadnego "in" tylko po prostu wysyłasz mi punkty (jedne punkty działają na cały turniej, nie na jeden mecz) W tytule PW wpisz:
VWT Olimpiada imię i nazwisko zawodniczki

CZAS DO 29.07 DO 22.00

Ostatnio zmieniony przez Isha dnia Śro 10:20, 30 Lip 2008, w całości zmieniany 2 razy

4.(4) D.Safina

Ostatnio zmieniony przez Isha dnia Wto 9:58, 29 Lip 2008, w całości zmieniany 2 razy
Isha

Posty: 4987

PostWysłany: Nie 16:13, 27 Lip 2008    Temat postu:

Venus Williams nie zagra na Olimpiadzie!

Ósma tenisistka świata - Venus Williams zrezygnowała ze startu w rozpoczynających się we wtorek Igrzyskach Olimpijskich na twardych kortach w Pekinie. Powodem absencji Amerykanki jest kontuzja kolana.
Powrót starszej z sióstr Williams na korty planowany jest podczas kanadyjskiego Rogers Cup.

Ostatnio zmieniony przez Isha dnia Nie 16:14, 27 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz

1R: T.Golovin d. C.Dellacqua 6/3 6/3

Świetny rewanż za ubiegłotygodniową porażkę w QF Los Angeles. Młoda Francuzka nie pozostawiła złudzeń Casey. W każdym z setów Tatiana osiągała przewagę w pierwszych gemach i utrzymywała prowadzenie już do końca.
Isha

Posty: 4987

PostWysłany: Wto 9:48, 29 Lip 2008    Temat postu:

1R: S.Stosur d. N.Li 6/2 6/0

Powrót do gry w świetnym stylu Australijki Samanthy Stosur. Na Li zdobyła swoje dwa jedyne gemy w meczu w pierwszym secie przy stanie 5/0 dla Sam. Widać że forma Australijki jest wysoka i może być groźną rywalką w QF.

Ostatnio zmieniony przez Isha dnia Wto 10:05, 29 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
Isha

Posty: 4987

PostWysłany: Wto 9:53, 29 Lip 2008    Temat postu:

1R: K.Srebotnik d. M.Sharapova 6/4 6/4

Dramat Marii w 1 secie. Rosjanka prowadząc 4/0 przegrała kolejne 6 gemów i straciła seta. W 2 partii obie zawodniczki szły równo ale w decydującym momencie Słowenka odskoczyła rywalce i pewnie wygrała mecz.
Isha

Posty: 4987

PostWysłany: Wto 10:13, 29 Lip 2008    Temat postu:

1R: S.Mirza d. U.Radwanska 6/0 6/3

Młoda Induska nie pozostawiła złudzeń kto był dzisiaj lepszy na korcie - w każdym elemencie gry była lepsza od mało zdecydowanej Polki.
Isha

Posty: 4987

PostWysłany: Wto 10:20, 29 Lip 2008    Temat postu:

1R: A.Mauresmo d. [4] D.Safina 5/7 6/1 6/3

Pierwsza sensacja w turnieju! Rozstawiona z nr 4 Rosjanka Dinara Safina żegna się z turniejem już w 1 rundzie. Jej pogromczynią okazała się Amelie Mauresmo. Oprócz przegranego 1 seta w którym Amelie miała kłopoty z serwisem cały mecz w wykonaniu Francuzki wyglądał rewelacyjnie!
Isha

Posty: 4987

PostWysłany: Wto 10:26, 29 Lip 2008    Temat postu:

R1: [3] E.Dementieva d. S.Williams 6/1 7/6(5)

Pierwszy set to całkowita kontrola nad grą Rosjanki. Elena słała co chwila kończące forhandy. Amerykanka nie miała nic do powiedzenia. W 2 secie walka była bardzo wyrównana i dopiero po tie-breaku Elena Dementieva zameldowała się w QF.

QF: [1] M.Kirilenko d. T.Golovin 4/6 6/4 6/1

Piąty mecz z rzędu wygrany przez Marię Kirilenko. Młoda Rosjanka nie zwalnia tempa i po wygraniu w LA pokazuje że jest w dobrej formie również tutaj - w Pekinie. Brawa należą się również Tatianie która pokazała piękny tenis - szczególnie w 2 pierwszych setach.
Isha

Posty: 4987

PostWysłany: Wto 10:44, 29 Lip 2008    Temat postu:

QF: S.Stosur d. A.Mauresmo 6/3 6/1

Niesamowita przygoda z turniejem olimpijskim ciągle trwa dla Australijki Sam Stosur! Samantha pokazuje w tym turnieju świetny tenis i już teraz jest w strefie medalowej. Widać że tydzień przerwy dał jej dużo siły by walczyć o olimpijskie medale.