Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 8838

Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw 10:19, 11 Paź 2007    Temat postu: Ula w Bankoku

Dzis a wlasciwie juz teraz Ulka gra mecz z Razzano. Przed spotkaniem faworytka byla tylko jedna - bedaca w super formie Virginie.

Poczatek meczu tez na to wskazywal - mlodsza z polskich siostr przegrywala 2-5 z podwojnym przelamaniem. Jednak teraz jestesmy swiatkami fantastycznej walki , Ula dogonila rywalke i wyszla na prowadzenie 6-5 !!!

Teraz jest po 6 - tak wiec tie-break 1 seta , walcz Uluś
Murad

Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 2237

PostWysłany: Czw 10:36, 11 Paź 2007    Temat postu:

Ula wygrała seta 7-6(7-3).
Walczyła do końca wychodząc z bardzo trudnej sytuacji.
To się Razzano nie popisała. prowadziła 5-2 i miała serwis. :hyhy:
Taka pogoń, w dodatku skuteczna może dodać dużo pewności siebie naszej młodej tenisistce.
DUN I LOVE

Posty: 8838

PostWysłany: Czw 10:50, 11 Paź 2007    Temat postu:

Niesamowity zwrot akcji , pokazuja Ula charakter.
Mysle ze z biegiemc zasu szanse Polki beda rosly. Razzano ma w nogach niezliczona ilosc spotkan jakie orzegrala na przestrzeni ostatnich tygodni i mysle ze w przypadku kobiet roznica fizyczna 16 a 24 - latki nie jest jakas ogromna. Wygranie 1 seta wlalo duzo optymizmu w moje serce i mysle ze teraz to Ula ma wieksze szanse na 1/4. Wprawdzie w 2 secie przegrywala 0-2 jednak popisala sie blyskawicznym re-breakiem

7-6 *1-2

PostWysłany: Czw 10:59, 11 Paź 2007    Temat postu:

I nawet prowadzi z przełamaniem 3-2! Swoją drogą byłem przekonany, jak chyba większość, że jest praktycznie skazana na porażkę, ale widać skutecznie zmęczyła i tak już wykończoną Razzano i oby tak do końca Wygląda na to, że była jakaś przerwa, chyba medyczna, mam nadzieję, że nie dla Uli...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 11:09, 11 Paź 2007, w całości zmieniany 1 raz

Chyba nikt by tego nie lepiej ujal

Alez ma charakter najlepsza juniorska rakieta swiata. Wprawdzie do zwyciestwa jeszcze daleko ale tak calkowicie hipotetycznie - ile pkt dostalaby Ula za 1/4 i jaki awans w rankingu ten wynik by oznaczal?

Tylko ze po chwili zrobilo sie 4-5 :/

Na szcescie po 10 gemie walki w 2 secie Ulka wyciaga na po 5 i wciaz mecz nierozstrzygniety - jednak jeszcze ejst rezerwa u Francuzki.

Aż się spłoniłem za taki komplement, panie Dawidzie

Udział w 1/4 daje 35 pkt i Ula miałaby łącznie 83 pkt, co daje jej miejsce 285-288 zapewne. Niemniej jednak może być ciężko dostać się do półfinału, bo mecz z Razzano był bardzo długi i kosztował ją zapewne sporo sił.
Murad

Posty: 2237

PostWysłany: Czw 14:11, 11 Paź 2007    Temat postu:

Młodsza z sióstr Radwańskich sprawiła ogromną niespodziankę eliminując Virginie Razzano 7-6(7-3) 7-5.
W pierwszym secie Francuzka prowadziła 5-2 i serwowała, ale Ula się nie poddała i ostatecznie seta wygrała.
Poczatek seta drugiego należał do Virginie, która objeła prowadzenie 2-0.
Poźniej lepiej grała Ula, ktora wygrała cztery gemy z rzędu obejmując prowadzenie 4-2.
Razzano odrobiła stratę i wyszła na 5-4. W dzisiątym gemie przy swoim serwisie Ula obroniła setbola i wwyrównała na 5-5.
Później przełamała rywalkę, a następnie przy swoim podaniu, za piątym meczbolem zakończyła spotkanie, które mimo, że było 2 setowe, trwało aż 3 godziny!

Tak więc awansowała po raz pierwszy w karierze do ćwierćfinału turnieju WTA. To jej największy sukces w seniorskiej karierze.
_________________
Kazik

Posty: 1488

Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Czw 15:01, 11 Paź 2007    Temat postu:

Chyba po raz pierwszy Urszula może czuć się lepsza niz Aga No ale to są rożne turneje, niemniej jednak ogromne brawa dla młodszej z sióstr. Tylko czekać, kiedy bedzie piela sie w góre rankingu, tak jak kiedyś Isia

PostWysłany: Czw 15:56, 11 Paź 2007    Temat postu:

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Trudno porównywać turniej I kategorii z turniejem III kategorii. Oczywiście wygrana z Razzano to spore osiągnięcie, ale biorąc pod uwagę to, że Razzano grała już 3 tydzień z rzędu i dwa poprzednie turnieje wygrała to miała prawo być zmęczona, co nie umniejsza zwycięstwa Uli. Zresztą wiele osób podkreśla, że Ula ma jeszcze lepsze predyspozycje do gry na najwyższym poziomie niż Isia.
montano

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 2951

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 17:10, 11 Paź 2007    Temat postu:

Wygrana Uli zszokowała mnie. Uznałem, że jeśli przegra dwa razy do czterech, to będzie to niezły wynik, a tu taka miła niespodzianka. Dla Polki ten mecz mógł mieć ogromne znaczenie od strony mentalnej - dodał pewności siebie i zmotywował. W końcu to jej pierwsze wartościowe zwycięstwo. Oby nie spuściła z tonu, bo na ten moment półfinał lub finał są całkiem realne. No, ale nie rozpędzajmy się . Jeszcze raz wielkie brawa dla Uli :padam: :padam: :padam:.
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum przeniesiono na - www.grandslam-forum.pl Strona Główna -> Turnieje WTA / Zakończone Turnieje WTA / WTA 2007 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)