Turnieje 8-15 października: Moskwa i Bangkok

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 2951

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 18:44, 08 Paź 2007    Temat postu:

Organizatorzy moskiewskiego turnieju wykazali się wspaniałym wyczuciem i zaplanowali mecz Radwańskiej na 16.30, więc zdążę wrócić ze szkoły . Co się tyczy samego meczu: Kirilenko jest w wybornej formie, ale jak już Revus pisał, wystarczy wyprowadzić ją z równowagi i mecz ma się w kieszeni. Agnieszka powinna postarać się o dobre wejście w mecz, które może ustawić resztę spotkania. Proponuję grę kątową i kombinacje dropszot-lob, czyli to co Polka lubi najbardziej .

EDIT:
Porypało mi się. Mecz zaczyna się około 14.30 :kwasny:.

Oglądanie dzisiejszego meczu Bartoli z Bondarenko było istną gehenną. :kwasny:
W połowie drugiego seta przestałem go obserować.
Obie grały słabiutko, a Bondarenko psuła na potęgę. Oby takich meczów było jak najmniej.
Patty Schnyder bez większych problemów poradziła sobie z Loit.
Dalej gra również Wiera Duszewina, która pokonała Daniilidou.

Nic dodać nic ująć, mogę sie tylko pod tym podpisać.
montano

Posty: 2951

PostWysłany: Wto 17:13, 09 Paź 2007    Temat postu:

Agnieszka Radwańska 6/4 4/6 6/1 Maria Kirilenko

Polka awansowała do drugiej rundy . Końcówka pierwszego seta i cały drugi nie były najlepsze w wykonaniu Agi, zdaje się, że dopadł ją drobny kryzys fizyczny, co szczególnie zaciążyło na jej jakości podania. Jednak w trzecim secie oznaki zmęczenia nie były już tak widoczne, podanie zaczęło wchodzić i mecz gotowy . Kilka returnów Polki z decydującej partii było naprawdę znakomitych, nie funkcjonowała za to gra pod siatką. Kirilenko nie zaskoczyła niczym, grając mocno i popisując się wolejem oraz smeczem. Na szczęście w decydującej odsłonie dała się wyprowadzić z równowagi. Mam nadzieję, że Polka zagra w drugiej rundzie z Mauresmo, bo jak już chyba powszechnie wiadomo, na mecze z czołowymi zawodniczkami Polka motywuje się dużo lepiej, a co za tym idzie, lepiej gra.

Zaskoczyła mnie porażka Mirzy i Krajicek, ale powetowałem to sobie zwycięstwem Vaidisovej i Dementievej . Dziwi mnie tylko ten drugi set przegrany przez Dementievą... ale wypadki przy pracy każdemu mogą się zdarzyć :rotfl:.
Murad

Posty: 2237

PostWysłany: Wto 17:21, 09 Paź 2007    Temat postu:

A więc Aga w drugiej rundzie.
Początek meczu należał zdecydowanie do naszej tenisistki.
Grała cierpliwie, prawie nie robiła błędów.
Kirilenko była niecierpliwa, sporo psuła.
Polka prowadziła 5-2 i serwowala.
Kirilenko, która zaczęla grać lepiej wygrała dwa kolejne gemy.
Na szczeście za drugim podejściem "Isia: zakończyła seta wygrywając 6-4.
Jedynym mankamentem był slaby procent 1 serwisu wynoszący ok. 40%. :kwasny:
Co ciekawe, Kirilenko wygrała jeden mały punkt więcej od Polki.
W drugim secie Kirilenko błyskawicznie objęła prowadzenie 2-0, grając mocno, ryzykownie i co najważniejsze precyzyjnie.
Aga wyrównała na 2-2. Wyrównana walka trwała do stanu 4-3 dla Marii. W ósmym gemie Aga przegrała serwis. Rosjanka nie zdołała jednak zakończyć seta własnym serwisem i zrobiło się 5-4. Niestety Aga nadal słabo serwowała i znów została przełamana. Set 2 dla Kirilenko 6-4.
Trzeci set to już wyraźna przewaga Polki. Zaczeła lepiej serwować, popisała się kilkoma świetnymi returnami, mało psuła. Kirilenko brakowało cierpliwości, wprawdzie zagrała dużo efektownych piłek przy siatce, ale w połowie seta nie wytrzymywała nerwowo, chciała jak najszybciej kończyć piłki.
Aga wygrała decydującego seta 6-1

W kolejnej rundzie mecz albo z Amelie lub Zwonariową. Jeżeli marzy o wygranej musi lepiej serwować.
Dziś właśnie serwis był najwiekszym problemem dla Radwańskiej <_<

A Jelela Dementiewa pokonała Molik 6-2 4-6 6-3.
Ten mecz był tragiczny. Był jeszce gorszy niż wczorajszy mecz Bondarenko z Bartoli. :kwasny:
I te 16 podwójnych.. <_<

Victoria Azarenka wyeliminowała Sybille Bammer 6-3 6-4.
Mirza przegrała z Bulko 3-6 4-6.

Ula Radwańska w drugiej rundzie w Bangkoku zagra z Virginie razzano, która rozbiła Lourdes Dominguez Lono 6-0 6-3. Dalej grają również Flavia Pennetta i Shahar Peer

Ostatnio zmieniony przez Murad dnia Wto 18:31, 09 Paź 2007, w całości zmieniany 6 razy
Kazik

Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 1488

Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Wto 17:43, 09 Paź 2007    Temat postu:

Nie oszukujmy się, Aga nie zagrała najlepszego meczu, wydaje mi się, że wygrała ten mecz dosyć szczęśliwie. Korzystała przede wszystkim z fatalnych niekiedy błędów Maszy. Polka grała o wiele lepiej w Stuttgarcie, ale można ją usprawiedliwić, że musiała zmienić styl gry, bo moskiewski kort bardzo różni się od tego w hali Porsche Arena. Najważniejsze jednak, że zarobi troche punktów, bo nie musi bronić ich z tamtego roku
montano

Posty: 2951

PostWysłany: Wto 20:26, 09 Paź 2007    Temat postu:

Kazik napisał:

To, że nie rozegrała najlepszego meczu, a i tak wygrała świadczy tylko na jej korzyść . Poza tym błędy Maszy często sama wymuszała. Chociaż z taką grą czarno widzę jej szanse w ewentualnym pojedynku z Momo. Ale ona gra zupełnie inaczej z zawodniczkami z czołówki, dlatego wierzę, że stać ją na ćwierćfinał moskiewskiego turnieju :].

PostWysłany: Wto 20:31, 09 Paź 2007    Temat postu:

Tak, rzeczywiście mecz Jeleny był widowiskiem jakiego nie chce się oglądać i to za sprawą Dementievej, bo Molik to już tylko cień zawodniczki z 2004, czy 2005 roku. 47 piłek bezpośrednio wygranych może robić wrażenie na pierwszy rzut oka, ale niewymuszonych błędów było dokładnie tyle samo. Bieda z nędzą. Zaskakująca nieco jest tak w sumie gładka przegrana Sybille, bo co prawda Azarenka jest w świetnej formie, ale dopiero co grała pełen tydzień w Taszkiencie, a mimo to zaskoczyła świeżością. Ulę czeka jutro naprawdę ciężka przeprawa, tym bardziej, że dziś grała bardzo długi mecz deblowy, niestety przegrała, na szczęście z nie byle kim - (1) T.Sun/Yan (CHN/CHN) d. U.Radwanska/Wozniacki (POL/DEN) 61 46 104. Isia...zauważyliście, że serwowała drugie podanie nieco inaczej niż dotąd? Zwłaszcza w pierwszej fazie meczu, były to może serwisy niezbyt szybkie, ale za to bardzo długie.

PostWysłany: Wto 20:33, 09 Paź 2007    Temat postu:

AAAAAAAAAAAaaa tam Mamo nie jest w jakies rewelacyjnej formie, spokojnie moze byc nastepna na liscie zawodniczek z czołowki jakie aga ograła dzisiaj meczu Agi nie widziałem i b. załuje ale mam nadzieje ze jej nastepny mecz rowniez bedzie w TV wtedy go na bank nie odpiszcze!
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum przeniesiono na - www.grandslam-forum.pl Strona Główna -> Turnieje WTA / Zakończone Turnieje WTA / WTA 2007 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)