PostWysłany: Nie 19:48, 17 Sie 2008    Temat postu:

Posty: 2951

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 22:03, 17 Sie 2008    Temat postu:

QF: Novak Djokovic def. Igor Andreev 0/6 6/3 6/0

W pierwszym secie Igor imponował pewnością podania i zabójczym forehandem. Jednak wraz z upływającymi minutami Andreev tracił na regularności, a Nole rozkręcał się z gema na gem, co zaowocowało absolutną dominacją Serba w trzecim secie.

QF: Jo-Wilfried Tsonga def. Philipp Kohlschreiber 6/2 0/6 6/0

Po gładko wygranym pierwszym secie Jo zdekoncentrował się nieco w drugim, co zmotywowało Niemca do lepszej gry i pozwoliło mu na doprowadzenie do trzeciego seta. Jednak Francuz pokazał w trzecim secie, że nie bezpodstawnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu, nie pozwalając Philippowi wygrać nawet gema.

QF: Richard Gasquet def. Stanislas Wawrinka 6/0 5/7 6/3

Kolejny horror w australijskim turnieju! Przez pierwsze trzy kwadranse Szwajcar stanowił tło dla świetnie grającego Francuza. Przegrywał już 0/6 0/5 i nagle coś się w nim odblokowało. Ograniczył liczbę niewymuszonych błędów do minimum, obronił sześć piłek meczowych i wygrał seta 7/5. Trzeciego seta lepiej rozpoczął Richard, bo prowadził 2/0. Jednak następne trzy gemy padły łupem walecznego Szwajcara i półfinał był na wyciągnięcie ręki. Gasquet pokazał, że nie ustępuje swemu przeciwnikowi, jeśli chodzi o waleczność. Odrobił stratę przełamania, co dodało mu skrzydeł i wzniosło jego grę na nowy poziom. Szwajcar nie był w stanie mu się przeciwstawić i przegrał trzeciego seta 3/6.

Ostatnio zmieniony przez montano dnia Nie 22:17, 17 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Mateuszz

Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 3545

PostWysłany: Nie 22:20, 17 Sie 2008    Temat postu:

No prosze moi faworyci wygrywaja xD graty...
montano

Posty: 2951

PostWysłany: Nie 22:23, 17 Sie 2008    Temat postu:

QF: Janko Tipsarevic def. Andy Murray 3/6 6/3 6/0

Serb rozpoczął mecz w bardzo dobrym stylu, bo przełamał serwis Szkota aż dwukrotnie i wyszedł na prowadzenie 3/0. Jednak Andy nie miał najmniejszego zamiaru się poddać. Zmienił nieco swoją taktykę, odrobił straty, przełamał Tipsarevica i wygrał pierwszą partię. Jednak pogoń ta odbiła się echem w drugim secie, który padł łupem Serba. Na samym początku trzeciej odsłony spotkania Szkot pokłócił się z sędzią, który uznał crossowy backhand Murraya za autowy, co go zdekoncentrowało i ułatwiło zwycięstwo Tipsarevicowi.

PostWysłany: Nie 22:29, 17 Sie 2008    Temat postu:

Od razu jedziem połówki, czy jednak dzień przerwy na odpoczynek?

SF: Jo-Wilfried Tsonga def. Novak Djokovic 6/0 0/6 6/4

Od pierwszej piłki Tsonga ruszył do ataku, co uniemożliwiło Serbowi znalezienie rytmu gry, sprowokowało wiele jego błędów. W drugim secie nastąpiła zamiana ról - okopujący się do tej pory za linią końcową Djokovic, ruszył do siatki. Przyniosło to skutki w postaci wczesnego przełamania. Podenerwowany Francuz trafiał wszędzie tylko nie w kort, a Nole skrzętnie to wykorzystał. W trzeciej odsłonie spotkania oboje imponowali świetnym podaniem i agresywną grą z głębi kortu. O wyniku meczu zadecydowało przełamanie w siódmym gemie.
El-Dem

PostWysłany: Pon 19:12, 18 Sie 2008    Temat postu:

Nikt na świecie nie wie, że się kocham w Ewie Rock ya

Ostatnio zmieniony przez El-Dem dnia Pon 19:13, 18 Sie 2008, w całości zmieniany 2 razy