Skąd: w nieustającej podróży do Barcelony!

PostWysłany: Nie 16:38, 08 Cze 2008    Temat postu:

PostWysłany: Nie 16:41, 08 Cze 2008    Temat postu:

asiek

Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 2678

PostWysłany: Nie 16:51, 08 Cze 2008    Temat postu:

Brawo Rafa! Wynik fenomenalny. Szkoda tylko, że ani minuty meczu nie widziałem :/
Nadal zagrał tak dobrze czy Federer tak źle???

ale Rafa też zagrał bardzo dobrze, jak cały turniej zresztą,
ile przegrał razem gemów ? 41 jakos tak.

gratulacje jeszcze raz

Ostatnio zmieniony przez aś dnia Nie 16:53, 08 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
DUN I LOVE

Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 8838

Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie 16:59, 08 Cze 2008    Temat postu:

Dobra, do rzeczy.

W ogole zenada jest sama wypowiedz Rogera, widocznie 300 planow taktycznych wprowadzanych co 2 pilki to totalny bezsens, tym bardziej, ze po 2-3 takich zmianach Roger sie kompletnie pogubil. Karol Stopa powiedzial bardzo sluszna rzecz. On po prostu musi grac swoj tenis i liczyc na dzien konia pod wzgledem mentalnym - ito byla jedyna droga na pokonanie Rafy.

Tysiace zmian doprowadza tylko do tego, do czego z Roddickiem zmierzal Connors - rozpaczy, nokautu i destrukcji.

To juz nawet kompletny brak mysli nie jest bezposrednia przyczyna. Makabra byla dzisiejsza dyspozycja dnia Szwajcara - rezygnacja, bezradnosc, obojetnosc, frustracja , zero pozytywnych zachowan (moze poza tym na koncu, jak z klasa przyjal porazke ).

Najbardziej boli mnie to, ze realnie rzecz ujmujac takie scenariusz byl do przewidzenia. Glupio i slepo wierzylem, ale z drugiej strony co mialem robic ?
Nadal jest nie do zlapania, a juz na pewno nie w byl w tym roku - zagral bajecznie, a Roger w tym roku wyjatkowo przeterminowany.

Mecz zenada, na pewno nie z winy Rafy.
pamparampapa

Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 1784

PostWysłany: Nie 17:23, 08 Cze 2008    Temat postu:

Mało emocjonujący finał, ale jakże trafne podsumowanie całego turnieju.Wszystko potwierdza, że w chwili obecnej jeden tenisista rządzi na kortach ziemnych i jak jest w formie to przeciwników stać na kilka gemów.

Wróćmy jednak do finału.Początek fatalny.Słaba gra Rogera, za to Rafa od początku dominował.Grał na najwyższym poziomie i oddał Szwajcarowi jeden gem.Federer popełniał masę błędów.W drugim secie było go stać na zryw i odrobił stratę przełamania, ale na wiele nie starczyło.Kilkanaście minut rywalizacji i 6:3.W ostatnim secie to egzekucja.Do 0.

Federer miał plan i starał się go realizować.Chciał trzymać Rafę w narożniku bekhendowym i nie dać mu szansy atakować z forhendu.Ale co z tego?Tak funkcjonującego bh u Rafy to ja jeszcze nie widziałem.Fenomenalne zagrania.Nikt mi teraz nie powie, że aby ograć Nadala wystarczy grać na jego prawą stronę.

Do tego te błędy Szwajcara.W meczu z innym tenisistą mógłby sobie na to pozwolić, ale nie z Nadalem!Tu nie wystarczy jedno dobre zagranie podczas wymiany.Tu potrzeba ich kilka.Natomiast u Nadala?7 niewymuszonych w całym meczu, na 35 Federera.

Rafa zdeklasował przeciwnika.To jest sroga kara dla Federera.Dojść do finału turnieju wielkoszlemowego i ugrać 4 gemy na 3 sety?Tyle to można w jednym secie ugrać, a tego seta nawet przegrać.

Brak woli walki.To wyczytałem z wyrazu twarzy.Mats Wilander po tym meczu powiedział : "Rafie musisz pokazać emocje.Nawet jeśli ci nie wychodzi pokaż tą frustrację, złam rakietę, gdy wygrasz punkt krzyknij coś, zaciśnij pięść.Nie możesz pokazać mu, że z nim nie walczysz"I coś w tym jest.Federer tańczył tak jak mu Nadal zagrał.

Szwajcar chyba nie che wygrać w Paryżu.Wydaje mi się, że z roku na rok jest gorzej...Musi poważnie popracować nad psychiką.

O Rafie można mówić wiele.Wyciągał wszystko, biegał niesamowicie, bh to bajka.Fh mało oglądaliśmy w mecuz, jednak też na wysokim poziomie.Jestem pod wrażeniem jego gry.Wygrał turniej rozgrywając dwa zacięte sety...Respekt mistrzu!

Mnie przebieg finału satysfakcjonuje.Jestem zadowolony z kolejnego tryumfu Rafaela.Do pełnego szczęścia brakuje mi jeszcze tylko zwycięstwa Naszych.

Rafa po meczu przeprosił Rogera za ten finał.Ja pragnę przeprosić fanów Federera jeśli się dopatrzycie w mojej wypowiedzi słów w pewien sposób obrażających Waszego idola.
GosiAss

Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 1282

PostWysłany: Nie 17:27, 08 Cze 2008    Temat postu:

JozefSafin napisał:

Nie masz za co przepraszać Nie napisałeś nic obraźliwego...

PostWysłany: Nie 17:37, 08 Cze 2008    Temat postu:

Nie no to jest jakaś kpina :kwasny: :kwasny: Myślałem , że będzie "finał marzeń" a tu śmiech na sali... nawet jaccol do mnie przyszedł i mało nie padł ze śmiechu jakzobaczyl grę szwajcara.

Posty: 11599

Skąd: realnie: Poland (3city) - sercem: Australia (Adelaide)

tylko o podejscie do spotkania
ten facet od poczatku meczu miał napisane na twarzy " on tak gra, ze ja przegram"

PostWysłany: Nie 17:54, 08 Cze 2008    Temat postu:

Wielkie Brawa Dla Rafaela, klasa sama w sobie. Zmiażdzył wszystkich rywali, a na końcu ponizył nr 1 światowego tenisa. Prawdę mówiąc, dla mnie coś takiego wyglada komiczno-tragicznie, że mecz dwóch największych tenisistów kończy się tak kompletną deklasacją. Jeszcze raz ogromny szacunek i podziw dla Nadala, chyba największy dominator na cegle w dziejach tenisa. O Federerze nawet słowa nie chcę powiedzieć, ten wynik jest tak żałosny, że trudno wydobyć mi z siebie jakąś konstruktywną uwagę. W każdym razie, robiąc offtop, nawierchnia nawierchnią, ale Roger powinien modlić się do wszystkich Bogów świata , żeby ktoś zatrzymał Rafę w Londynie bo inaczej w tym roku zostanie podwójnie poniżony przez Hiszpana.

no ale Fedowi to bym chetnie nastukała Laughing

Ostatnio zmieniony przez karinka dnia Nie 18:05, 08 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Nie 18:06, 08 Cze 2008    Temat postu: