FanMS

Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 2136

PostWysłany: Pon 14:08, 27 Paź 2008    Temat postu: Podsumowanie sezonu 2008

Powoli dobiega do końca kolejny sezon WTA. Dla Maszy zakończył się zdecydowanie wcześniej z powodu spraw zdrowotnych. Jednak można go chyba zaliczyć do udanego bo Maria zdobyła 3 tytuły m.in. Australian Open . Sharapova zarobiła w tym roku na kortach prawie 2 mln. dolarów($1,937,879). Najwięcej "zgarnęła" za Australian Open najmniej za turniej w Montrealu Rogers Cup. Obecnie w rankingu WTA jej pozycja to miejsce szóste z 3040 punktami. Teraz podsumujmy następujące turnieje :]

Runda: F Zawodniczka: (4) IVANOVIC, ANA SRB Ranking: 3 Wynik: 7-5 6-3

Kapitalny turniej wykonaniu Marii. Przeszła wszystkie rundy bez straty choćby nawet seta pokonując m.in. Jelena Demientiewa czy Justine Henin. Dzięki temu zwycięstwu Masza zarobiła blisko $1145076 oraz zyskała po 1000 pkt. do rankingów WTA Tour i Race. I oczywiście kolejny tytuł Wielkiego Szlema .

FED CUP(Israel):

Runda: R1 Zawodniczka: PEER, SHAHAR ISR Ranking: 17 Wynik: 6-1 6-1
Runda: R1 Zawodniczka: OBZILER, TZIPORA ISR Ranking: 85 Wynik: 6-0 6-4

Tym razem naród wzywał. Sharapova udowodniła, że jest w bardzo dobrej formie i nie miała problemów w pokonaniu Peer oraz Obziler.

DOHA:

Runda: R64 Zawodniczka: BYE Ranking: - Wynik: -
Runda: R32 Zawodniczka: (Q) VOSKOBOEVA, GALINA RUS Ranking: 126 Wynik: 6-4 4-6 6-1
Runda: R16 Zawodniczka: (Q) TANASUGARN, TAMARINE THA Ranking: 101 Wynik: 6-2 6-2
Runda: Q Zawodniczka: WOZNIACKI, CAROLINE DEN Ranking: 53 Wynik: 6-0 6-1
Runda: S Zawodniczka: (16) RADWANSKA, AGNIESZKA POL Ranking: 20 Wynik: 6-4 6-3
Runda: F Zawodniczka: ZVONAREVA, VERA RUS Ranking: 27 Wynik: 6-1 2-6 6-0

Kolejny triumf Maszy. Mimo nie najlepszego początku to z meczu na mecz Maria się rozkręcała. Udał się jej rewanż za USO07 na Radwańskiej w tym momencie już 20 rakiety świata. W Finale czekała na nią jej rodaczka Wiera Zwonariewa. Po wygranym pierwszym secie gładko w następnym Zwonariewa nieoczekiwanie wygrała. Jednak Sharapova udowodniła w trzecim secie, że to ona jest teraz w znakomitej formię i nie przypadkowo wygrała AO. Rosjanka dzięki zwycięstwu w tym turnieju zyskała 465 pkt. do rankingu Race jak i do WTA Tour. Zarobiła $414000 + najnowszy model Harleya Davidsona.

INDIAN WELLS:

Runda: R128 Zawodniczka: BYE Ranking: - Wynik: -
Runda: R64 Zawodniczka: (Q) COHEN-ALORO, STEPHANIE FRA Ranking: 126 Wynik: 6-1 6-0
Runda: R32 Zawodniczka: (25) DANIILIDOU, ELENI GRE Ranking: 37 Wynik: 7-5 6-3
Runda: R16 Zawodniczka: (15) BONDARENKO, ALONA UKR Ranking: 24 Wynik: 6-2 5-7 6-4
Runda: Q Zawodniczka: (5) HANTUCHOVA, DANIELA SVK Ranking: 8 Wynik: 7-6(2) 6-1
Runda: S Zawodniczka: (2) KUZNETSOVA, SVETLANA RUS Ranking: 3 Wynik: 6-3 5-7 6-2

Indian Wells to kolejny turniej z udziałem Marii Sharapovej. Po przejściu gładko pierwszych rund Masza zaczynała mieć problemy. Najpierw trzy setowy mecz z Ukrainką Bondarenko by później rozegrać zacięte spotkanie w półfinale z Rosjanką Kuzniecowa. Po mimo wygrania pierwszego seta mecz nie najlepiej się ułożył dla Maszy. W drugim secie walka o wygranie która niestety nie najlepiej skończyła się dla 21-letniej zawodniczki. Maria podłamana porażką w drugim secie przegrała 6-2 w trzecim i zakończyła zawody w Pacific Life Open. Sharapova na kortach w Indian Wells zarobiła $80000 oraz po 210 pkt. do oby dwóch rankingów.

AMELIA ISLAND:

Runda: R32 Zawodniczka: (Q) ZAHLAVOVA STRYCOVA, BARBORA CZE Ranking: 149 Wynik: 6-1 6-3
Runda: R16 Zawodniczka: (15) MEDINA GARRIGUES, ANABEL ESP Ranking: 29 Wynik: 7-6(3) 5-7 7-6(1)
Runda: Q Zawodniczka: (10) BONDARENKO, ALONA UKR Ranking: 22 Wynik: 6-7(9) 6-3 6-2
Runda: S Zawodniczka: (16) DAVENPORT, LINDSAY USA Ranking: 30 Wynik: W/O
Runda: F Zawodniczka: CIBULKOVA, DOMINIKA SVK Ranking: 34 Wynik: 7-6(7) 6-3

Kolejny turniej i kolejny triumf. Maria przeszła pierwszą rundę tego można było się spodziewać. Jednak w kolejnych z Medina Garrigues oraz znów z Alona Bondarenko nie było łatwo. Szczególnie ze sklasyfikowaną wówczas na 29 miejscu Hiszpanką gdzie Sharapova stoczyła zacięty bój. Na szczęście Marysia wygrała. W finale tego turnieju Masza zagrała z Dominiką Cibulkovą którą też bardzo cenię :]. Słowaczka w pierwszym secie powalczyła i udowodniła, że nie będzie zawodniczką "do bicia". Jednak w drugim Maria zaczęła grać swoim rytmem czym była wygrana seta oraz całego spotkania i zawodów. Rosjanka zarobiła kolejne pieniążki tym razem $95500 oraz po 275 do rankingów.

CHARLESTON:

Runda: R32 Zawodniczka: (W) MATTEK, BETHANIE USA Ranking: 151 Wynik: 6-0 6-0
Runda: R16 Zawodniczka: PEREBIYNIS, TATIANA UKR Ranking: 66 Wynik: 7-5 6-2
Runda: Q Zawodniczka: (5) WILLIAMS, SERENA USA Ranking: 9 Wynik: 7-5 4-6 6-1

Turniej zaczął się dobrze. Gładka wygrana z Amerykanką Mattek i późniejszy pojedynek z Perebiynis w którym Maria również wygrała. Jednak na drodze do finału stanęła Serena Williams. Marii z Amerykanką nigdy za dobrze się nie grało więc miałem obawy co do losów tego spotkania. Po pierwszym secie zdziwienie Sharapova wygrywa. Lecz później było coraz gorzej i Masza odpadła z zawodów. Na karotach w Charleston zarobiła $26050 oraz 110 pkt.

ROME:

Runda: R32 Zawodniczka: CIBULKOVA, DOMINIKA SVK Ranking: 32 Wynik: 6-2 3-6 6-4
Runda: R16 Zawodniczka: WOZNIACKI, CAROLINE DEN Ranking: 36 Wynik: 6-4 7-6(3)
Runda: Q Zawodniczka: (9) SCHNYDER, PATTY SUI Ranking: 12 Wynik: 6-7(3) 7-5 6-2
Runda: S Zawodniczka: (4) JANKOVIC, JELENA SRB Ranking: 4 Wynik: W/O

Pierwszy mecz i od razu spotkanie z Cibulkovą. Słowaczka chciała się odegrać za przegrany finał w Amelia Island. Chociaż po pierwszym secie nic na to nie wskazywało. Maria grała swoim rytmem i gładko wygrała 6-2. W następnym Dominika się wzięła i nie spodziewanie wygrała seta. Jednak Masza to Masza w trzecim secie wygrała do 4 i całe spotkanie 2/1. W drodze do finału stanęła Serbska rakieta Jelena Jankovic która nawet nie musiała wychodzić na kort, ponieważ Maria musiała skreczować z powodu kontuzji lewej łydki. I tak zakończyła te zawody z kontem wyższym o $38125 oraz kolejnymi 195 pkt.

FRENCH OPEN:

Runda: R128 Zawodniczka: RODINA, EVGENIYA RUS Ranking: 103 Wynik: 6-1 3-6 8-6
Runda: R64 Zawodniczka: (Q) MATTEK, BETHANIE USA Ranking: 106 Wynik: 6-2 3-6 6-2
Runda: R32 Zawodniczka: (32) KNAPP, KARIN ITA Ranking: 38 Wynik: 7-6(4) 6-0
Runda: R16 Zawodniczka: (13) SAFINA, DINARA RUS Ranking: 14 Wynik: 6-7(6) 7-6(5) 6-2

Katastrofalny turniej wykonaniu Rosjanki. Męczarnie w każdym rozegranym meczu. Nawet z Bethanie Mattek którą Maria pokonała po 6:0 w Charleston. I do tego porażka już w IV rundzie ze świetnie dysponowaną Dinarą Safiną. Zawidowem się bo Masza od początku sezonu celowała by wygrać turniej Wielkiego Szlema w Paryżu. Jednak odpadła i to bardzo szybko. Forma z początku sezonu gdzieś się ulotniła. Mimo to zarobiła kolejną kwotę $92099 pieniędzy oraz 140 pkt. do rankingów.

WIMBLEDON:

Runda: R128 Zawodniczka: (Q) FORETZ, STEPHANIE FRA Ranking: 105 Wynik: 6-1 6-4
Runda: R64 Zawodniczka: KUDRYAVTSEVA, ALLA RUS Ranking: 154 Wynik: 6-2 6-4

Następnym turniej Wielkiego Szlema i następna katastrofa. Po wygraniu meczu I rundy przyszła...porażka ze sklasyfikowaną wówczas na 154 miejscu w rankingu WTA Allą Kudryavtsevą. Bardzo mnie zaskoczył ten wynik. Po słabym występie na RG przyszedł jeszcze słabszy w Anglii. Maria zarobiła za grę w Anglii $34029 oraz...60pkt.

MONTREAL:

Runda: R32 Zawodniczka: DOMACHOWSKA, MARTA POL Ranking: 56 Wynik: 7-5 5-7 6-2
Runda: R16 Zawodniczka: SUGIYAMA, AI JPN Ranking: 33 Wynik: W/O

Rogers Cup ostatni turniej sezonu 2008 na którym wystąpiła Maria Sharapova. Mimo, że wygrała w II rundzie z Martą Domachowską to w następnym meczu nawet nie pojawiła się na korcie. Powód kontuzja barku która prześladowała ją od dłuższego czasu. Skończyło się na tym, że zawodniczka wycofała się z Igrzysk w Pekinie i US Open. Dodała też, że na kort wróci dopiero w sezonie 2009 na turniej FedCup w Hong Kongu.
Na kortach w Montrealu zarobiła $13000 i 60 pkt. do rankingów WTA Race oraz WTA Tour.

Statystyki za rok 2008:

Liczba zdobytych tytułów : 3
Liczba rozegranych pojedynków finałowych : 3
Miejsce w rankingu WTA Tour (na dzień 27.10.08 ): 6(3040 pkt.)
Miejsce w rankingu WTA Race (na dzień 27.10.08 ): 9(2515 pkt.)
Najlepsze miejsce w tym sezonie w rankingu WTA Tour: 1
Bilans spotkań: 32-4
Zarobki na korcie: $1,937,879

Myślę, że to dobre podsumowanie :]. Nic nie pozostało jak czekać na nowy sezon w którym mecze z udziałem Marii na pewno dostarczą wrażeń Ya winkles.
Pozdrawiam FanMS

Ostatnio zmieniony przez FanMS dnia Śro 12:54, 07 Sty 2009, w całości zmieniany 2 razy
karinka

Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 11599

Skąd: realnie: Poland (3city) - sercem: Australia (Adelaide)

Ja z tego sezonu u Mashy zapamiętam trzy rzeczy:
- po pierwsze - wygrana na AO, w zasadzie już od początku turnieju było wiadomo, że wygrać może tylko Masha, grała niebotycznie dobrze, nie straciła seta a jednokołowiec w ćwierćfinale z JuJu to był juz gwóźdż do trumny dla przeciwników Marii, po tym meczu szok był na serio gruby :]; no i po tym turnieju mnie sie zaczęły uczucia co do Sharapovei zmieniać na cieplejsze ciągle nam nie do końca po drodze ze sobą ale pierwsze lody dziewczyna przełamała xDD
- po drugie - udział w Fed Cup, ja jako zbzikowany fan Sbornej na serio cieszyłam sie, że Masha tym razem czynnie wsparła swój kraj i chyba definitywnie dała odpowiedź tym którzy zstanawiali sie czy ona bardziej Rosjanka czy Amerykanka; walnie przyczyniła sie do zdobycja Pucharu Federacji i to zasługuje u mnie na wyróżnienie;
- po trzecie - Roland Garros, a w zasadzie mecz z Dinarą, obie nie grały dobrze w tym meczu i pomimo, że żona była wymieniana jako jedna z kandydatek do dużego zamieszania w paryskim szlemie to w tym spotkaniu Safinówna nie była aż tak znów wielką fawotrytką, zgoda Maria jak po grudzie szła do tej czwartej rundy ale już sam przebieg spotkania pokazał, że to Masha mogła być w ćwierćfinale; przyznam, że dziwny był to mecz i na dużej dawce emocji jechany; skończył sie jak sie skończył ale Masha pokazała, ze nie należy jej za szybko grzebać w mączce :]

To tyle ode mnie, powodzenia dla Maszy w przyszłym sezonie, mam nadzieje, że obejdzie sie w końcu bez zawirowań zdrowotnych jak ostatnimi czasy :]

Ostatnio zmieniony przez Alice dnia Pon 14:30, 27 Paź 2008, w całości zmieniany 2 razy

RG - co to trzy dni plakalam :zawstydzony:
no ale tam Masza pokazal, ze moze na Mączce rusza sie dośc pokracznie ale potencjał do wygrywania ma ; )

PostWysłany: Pon 23:01, 27 Paź 2008    Temat postu:

dziękuję za wszystko. wiem, że zawsze pokazywałaś serce do gry. nigdy też nie poddawałaś się. dla mnie nie musisz wszystkiego zwyciężać, ważne byś była szczęśliwa z tego powodu, że grasz. a i przecież złościsz się ślicznie. tęsknię za Tobą bbaarrddzzoo!
FanMS

Posty: 2136

PostWysłany: Pon 23:26, 27 Paź 2008    Temat postu:

Ja mam tylko nadzieję, że w przyszłym sezonie będę ją częściej widzieć na korcie niż przyjęciach :]

Posty: 718

PostWysłany: Pon 23:36, 27 Paź 2008    Temat postu:

Ja też mam taką nadzieję
J-Boogie

Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 454

Skąd: w nieustającej podróży do Barcelony!

PostWysłany: Wto 20:09, 28 Paź 2008    Temat postu:

FanMS swietna robota, bardzo fajnie napisane, gratuluje trudu i wytrwalosci.

co do Mashy, to po takim AO chyba wszyscy spodziewali sie czegos innego... niestety sezon niezbyt udany, ale mam nadzieje, ze kolejny bedzie lepszy, zycze powrotu na sam szczyt.

dla mnie najwieksze rozczarowanie to chyba wimbledon.
damian123

Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 880

Ostrzeżeń: 2/2

PostWysłany: Sob 11:52, 01 Lis 2008    Temat postu:

Świetne podsumowanie:)
Wg mnie sezon był dobry do RG gdzie można powiedzieć przegrała mecz na własne życzenie a potem był Wimbledon, no i kontuzja;/

Mam nadzieje ze w 2009 Marysia nie będzie miała kontuzji no i ze wygra ten RG czego jej z całego serca życzę.
FanMS

Posty: 2136

PostWysłany: Pon 11:07, 10 Lis 2008    Temat postu:

Maria kończy rok na #9 miejscu z 2515 punktami w rankingu WTA. To jest 5 z rzędu rok, w którym Maria zakończyła rozgrywki w pierwszej w 10. Masza jest jedyną zawodniczką której udało się znaleźć w pierwszej 10 co roku od 2004. Najważniejsze wydarzenia roku to zwycięstwa w Australian Open, Doha i Amelia Island.

Mariasharapova.com

Ostatnio zmieniony przez FanMS dnia Czw 17:35, 13 Lis 2008, w całości zmieniany 1 raz

Posty: 718

PostWysłany: Pon 12:15, 10 Lis 2008    Temat postu:

Coś czuję, że po Australian Open może wylecieć z pierwszej 10
damian123

Posty: 880

PostWysłany: Śro 17:42, 12 Lis 2008    Temat postu:

Wg mnie Maria ma duzo czasu I ma szanse obronic tytuł...A przynajmniej zajsc wysoko,wiec nawet jak wyleci to wróci i i bedzie 6 rok z rzedu:)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum przeniesiono na - www.grandslam-forum.pl Strona Główna -> Zawodniczki / Maria Sharapova Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)