AO 2009 - turniej panów -drabinka kwalifikacji

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 5660

Skąd: Rusishe bandit home !
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:05, 13 Sty 2009    Temat postu: AO 2009 - turniej panów -drabinka kwalifikacji

Jean-Christophe Faurel FRA vs. Simon Stadler GER [23]

Ostatnio zmieniony przez Alice dnia Wto 10:06, 13 Sty 2009, w całości zmieniany 1 raz
gosea

Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 4503

Ostrzeżeń: 2/2
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto 10:51, 13 Sty 2009    Temat postu:

Chyba nienajlepiej trafili Polacy no ale jak chce sie grac w glownym to z takimi przeciwnikami trzeba wygrywac.
Statystyczny

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2748

Skąd: Wyspy Marshalla

PostWysłany: Wto 11:53, 13 Sty 2009    Temat postu:

Żaden z nich nie wylosował dobrze, ale co do Kubota i Przysieżnego byłbym optymistą.

Przysieżny ma nieźle. Nie narzekajcie
Olejniczak najgorzej choć on jest teoretycznie najsłabszy z Polaków. Kubot jak sobie poradzi z Vasselinem to też powinno być z górki.
Landon

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 1641

PostWysłany: Wto 16:57, 13 Sty 2009    Temat postu:

A Przysiezny jakim cudem sie zalapal? xD
No ale ok.

Dawid nawet jak przejdzie Cipollę i drugą rundę to z Chilijczykiem Capdeville większych szans mu nie daję, a właściwie żadnych.

Łukasz powinien dać radę w pierwszym meczu, ale w drugim, bez względu na to który z Hindusów byłby jego rywalem, a co sie tyczy zwlaszcza Dovvernana, bedzie mu bardzo, bardzo trudno, nie mowiac juz o trzeciej rundzie z Beckiem.

Michał w swojej części drabinki nie ma szerzej znanego rywala z turniejow ATP, ale on sam też nie jest znany ;] Wiec w jego przypadku, kazde zwyciestwo to bedzie duzy plus.
Mateuszz

Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 3545

PostWysłany: Wto 17:06, 13 Sty 2009    Temat postu:

Przysieżny ma ranking chroniony sprzed kontuzji dlatego sie załapał...
Michał , duże szanse na awans!

Posty: 2748

PostWysłany: Wto 17:19, 13 Sty 2009    Temat postu:

Landon napisał:

Michał w swojej części drabinki nie ma szerzej znanego rywala z turniejow ATP

Ale ma trudnych rywali, dawniej 87. na świecie Patience, później utalentowany Crivoi...

Dla mnie zupełnie fascynujący jest fragment drabinki z Dancevicem i Peyą. Oprócz nich jest tu też Malisse, Rajeev Ram czy Lammer .

PostWysłany: Śro 18:21, 14 Sty 2009    Temat postu:

Kubot tylko pozostał, Olej ugrał 1 gema, forma z Wimbla już chyba nie powróci, dla Michała przeciwnik był za dobry.
Dawaj Łukasz!

Posty: 2748

PostWysłany: Śro 19:43, 14 Sty 2009    Temat postu:

No i Łukasza czeka bardzo trudny test. Devvraman to zawodnik, który pokazał się z najlepszej strony w Chennai.
Cinek

Posty: 5251

PostWysłany: Śro 20:06, 14 Sty 2009    Temat postu:

Devvraman przegrał seta w 1 rundzie kwalifikacji z jakimś mało znanym zawodnikiem z odległym rankingiem. Myślę, że jest dosyć zmęczony po ostatnich meczach i Łukasz ma duże szanse.

Posty: 2748

PostWysłany: Śro 20:19, 14 Sty 2009    Temat postu:

Ty chyba żartujesz. Prakash Amitraj to finalista turnieju ATP w Newport.
Mozi

Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 222

PostWysłany: Śro 20:32, 14 Sty 2009    Temat postu:

Statystyczny napisał:

No właśnie. Takie jest podejście wielu osób do niego. Osiągnął życiówkę na trawie w Newport i jest uważany za ciekawego grajka. Oprócz niezłego trawiastego sezonu z tym wynikiem na czele prawie że nic nie ugrał w ostatnich latach, nawet w challengerach bez jakiegoś większego sukcesu. A zresztą popatrzcie kogo pokonywał w Newport: Sirianni, Levine, Bopanna i Dancevica, a w finale rozjechał go Santoro. To były niejakie derby Indyjskie i myślę że dlatego był to taki zacięty mecz. Licze na Devvarmana w turnieju głównym.

Posty: 2748

PostWysłany: Czw 15:32, 15 Sty 2009    Temat postu:

Ja to tam liczę na Kubota w turnieju głównym
Pary trzeciej rundy eliminacji,które dotąd powstały + komentarze
(4) Phau vs Bachinger
Rozstawiony z czwórką Niemiec, który zaskoczył na US Open 2008 jeszcze nie stracił seta w tych eliminacjach . W tym roku Phau zagrał już w 1/4 finału w Chennai. Jego przeciwnik i rodak, Mathias Bachinger zajmuje obecnie 222 miejsce w rankingu ATP. W swoim pierwszym tegorocznym starcie (eliminacje w Doha) dostał lanie od Michała Przysiężnego. Tutaj stracił seta w swoim pierwszym meczu z Pere-Ribą Madritem, później łatwo pokonał Alexa Satschko.
Mój typ: Phau 6/3 6/4

Naso vs Kindlmann
Gianluca Naso nie grał jeszcze w tym roku, zatem start w elimkach AO jest jego pierwszym. W 2008 roku nie osiągnął żadnego dobrego wyniku, tutaj pokonał w trzech setach Warda i Sirianniego. Jego rywal, ku zaskoczeniu gospodarzy rozgromił Nicka Lindahla 6/2 6/1. Kindlmann w 2008 roku wygrał challengera w New Delhi. Tutaj niespodziewanie przeszedł do ostatniej rundy kwali. Moim zdaniem i teraz Niemiec sprawi niespodziankę i pokona Portugalczyka.
Mój typ: Kindlmann 3/6 6/4 7/5

Sweeting vs Ouahab
To jedna z najciekawszych par trzeciej rundy. Ryan Sweeting to typowy amerykański challengerowiec (ATP 206), który na "dzień dobry" w tym roku doszedł do półfinale w Nowej Kaledonii. Amerykanin tutaj musiał męczyć się w obu rundach, by pokonać Jurija Szukina i Joselinna Ouannę.
Lamine Ouahab z Algierii pod koniec roku miał bardzo dobrą serię: finał challengera- półfinał challengera- wygrana w futuresie- wygrana w futuresie . Algierczyk był również bohaterem swojego kraju. Zdobył dwa punkty w Pucharze Davisa przeciwko Węgrom, grając od stanu 0-2 w setach ! W kwalach AO musiał zagrać trzy sety ( 9-7 w decydującym) w spotkaniu z groźnym Mathieu Montcourtem. Myślę, że jest w stanie kontynuować swoją dobrą passę i w tym meczu.
Mój typ: Ouahab 5/7 6/4 6/4

Lopez vs Rehnquist
Marc Lopez wspólnie z Nadalem triumfował w deblu w Doha. Poprzedni sezon raczej mu się nie udał, ale w roku 2004 był już 106. Tutaj radzi sobie świetnie. Sprawił dużą niespodziankę w pierwszej rundzie, triumfując nad Hyung- Taik- Lee , później gładko rozprawił się z nieznanym Nielsem Deseinem. Jego przeciwnik ze Szwecji również ma na koncie jedną niespodziankę; w swoim drugim meczu pokonał rozstawionego z trzydziestką dwójką Rika De Voesta . Rehnquist to już trzydziestolatek, nigdy w karierze nie wybił się jednak poza przeciętność. W roku 2008 wygrał dwa turnieje typu challenger, doszedł również do 1/4 finału ATP w Bastad.
Jest to spotkanie w którym trudno wytypować faworyta, jeśli brać pod uwagę ranking, to Szwed powinien wygrać, ale jak wiemy, rankingi nie grają.
Mój typ: nie podejmuję się wytypować.

(8)Odesnik vs (31) Luczak
Najciekawsze spotkanie w tych kwalifikacjach. Świetnie radzący sobie Amerykanin Wayne Odesnik (ATP 116) zmierzy się w urodzonym w Warszawie trzydziestolatkiem z Australii Peterem Luczakiem. Odesnik w poprzednim roku doszedł do 1/2 finału w Houston, trzeciej rundy Roland Garros, pod koniec roku do trzech półfinałów amerykańskich challengerów. Tutaj rozgromił Santiago Gonzaleza i Jeana-Rene Lisnarda. Luczak w przeszłości wygrywał z nim gładko dwukrotnie. Ten miał sezon 2009 raczej kiepski, w tym roku grał w mini-turnieju rozgrywanym o dziką kartę do turnieju głównego rozgrywanego przez Australijską Federację, ale przegrał (stąd oczywiście jego miejsce w kwalach) . W Melbourne męczył się w dziką kartą, Andrewem Coelho, a później z Thierrym Ascione
Mój typ: Odesnik 6/4 3/6 6/4

(9) Ventura vs De Chaunac
Santiago Ventura jest obecnie 118 w rankingu ATP . w ATP Tour triumfował zaledwie jeden raz- w Casablance w 2004 roku. Tutaj łatwo poradził sobie z Jesse Huta-Galungiem, musiał "gonić" od 2/6 (później 7/6 6/3) z Olegiem Dolgopolovem. Jego kolejny przeciwnik jest dość przeciętnie wymagający. Najwyżej był tylko 152., obecnie 103 miejsca dalej. W roku 2004 zaledwie trzy razy wygrał dwa mecze w imprezach challengerowych. W Australii jednak radzi sobie dobrze, pokonał tutaj gładko Gary'ego Lugassy'ego i Alexa Bogdanovica . Ja jednak uważam, że nie jest w stanie sprostać Hiszpanowi.
Mój typ: Ventura 6/4 6/4

(10) Korolev vs (27) Udomchoke
To bardzo ciekawe spotkanie. Rosjanin to zawodnik, który od pewnego czasu jest w ścisłej czołówce graczy średniej klasy i tej czołówki nie opuszcza. W ubiegłym roku kilkukrotnie dochodził do 1/4 finałów ATP, tutaj pierwszą rundę przeszedł spacerkiem (d. Nielsen 6/4 6/1), z Alexandre Sidorenko było trudniej, ale i ten opór pokonał, zwyciężając 3/6 6/4 6/0. Jego rywal, Danai Udomchoke najlepsze lata ma już za sobą. W 2008 osiągnął trzy finały challengerowe. W pierwszej rundzie eliminacji do Melbourne dość niespodziewanie zniszczył Borisa Pashanskiego 6/1 6/3, w drugim meczu po trzech nierównych setach triumfował nad Cervenakiem. Tym razem będzie mu bardzo ciężko, szczerze mówiąc nie wierzę na więcej niż trzysetową walkę w jego wykonaniu.
Mój typ: Korolev 4/6 7/5 6/1

(12) Delic vs Mayer
To również ciekawy mecz. Rozstawiony Amerykanin miał poprzedni sezon bardzo dobry, wygrał dwa challengery i osiągnął dwa 1/4 finału. Tutaj nie stracił seta z dobrymi rywalami, Mateo Marraim i Lukasem Dlouhym . Jego przeciwnik, Florian Mayer wraca po kontuzji i w związku z tym kompletnie nieudanym sezonem i to wraca bardzo przebojowo- w Melbourne rozgromił i Sergieja Bubkę i Blaza Kavcica!
Mój typ: jednak Mayer 7/6 2/6 6/3

Ciekawe,czy to się sprawdzi

Ostatnio zmieniony przez Statystyczny dnia Czw 20:54, 15 Sty 2009, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum przeniesiono na - www.grandslam-forum.pl Strona Główna -> Australian Open 2009 / ATP - Australian Open Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)