PostWysłany: Sob 22:13, 19 Kwi 2008    Temat postu:

Posty: 8838

Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob 22:26, 19 Kwi 2008    Temat postu:

Szukanie analogii i ludzenie sie ze historia sie powtorzy to chyba jedyny lek na zszargane nerwy kibicow Szwajcara

Art ta 3 opcja juz kiedys zadzialala i byla jeszcze bardziej nierealna niz jest teraz. Mianowicie Hamburg 2007. Tam nawet po 1 secie i na pcozatku drugiego, kiedy w 3 gemie Rafa mial Bp grawerowano na tablicy zwyciezcow nazwisko Hiszpana.
Paradoksalnie 1 pilka odwrocila mecz o 360 stopni (kolejna analogia , vide final Rg 2006).

Tenis jak kazdy sport, rzadzi sie wlasnymi prawami i wszelkie dywagacja, nawet najwybitniejszych przedstawicieli doktryny mozna sobie...
Czesto lepszy wynik i lepsza gra w 1/2 nie procentuje w finale (Federer - Nadal ,Dubai 2006 - to chyba taki klasyczny przypadek).Jednak o wiele czesciej takie polfinalowe spotkanie ma zasadnicze znaczenie.
Tu sie odwolam do Rg 2007, gdzie caly turniej Roger niesiony slawa hamburska prezentowal sie lepiej od Nadala. Ja osobiscie 1 raz zauwazylem w Rafie faworyta fianlu po Jego meczu 1/2. U Feda trafil sie dramatyczny mecz z...Kolia, a Rafa pojechal Djokovicia grajac wreszcie (chyba po raz 1 w tamtym Rg tak jak sie tego od Niego oczekuje - odkupil wszelkie winy za 25-minutowe gemy z Montanesem w 2 rundzie i niemal przegrany set z ledwo dyszacym Del Potro).).

Jutrzejszy mecz z punktu widzenia Szwajcara masakrycznie trudny. Kolia stanie okoniem i trzeba bedzie niesamowitej regularnosci by przebic Denkowski mur. Co gorsza, Federer w Estoril nie wyglada na kogos kto pali sie do gry i wielkiego zaangazowania w to co czyni na korcie...

Ten H2H 11-0 to kolejny...problem. Wystarczy, ze cos pojdzie nie tak, np zlami 1 seta to tez bedac w obecnej sytuacji predzej zacznie myslec destrukcyjnie: "Boze, wygralem 11 razy ale co bedzie jak przegram?".
Kolia tez nie wypusci takiej szansy by wreszcie dopasc Feda i tu..tez jest zagwostka.
Z jednej storny presja szansy moze go przerosnac, z drugiej wrecz rpzeciwnie - zagra na luzie, bo ewentualna 12 wtopa juz go tak nie zaboli, ale jak wygra to da mu niezlego powera (ta opcja zaprocentowala u Rosjanina podczas meczu z Roddickiem w sotatnim Miami).

Reasumujac, nie sadzilem, ze kiedykolwiek to napisze ale nie pozostaje nic innego:

Boże, prosze Cie, zeby Roger jutro sprawil niespodzianke i pokonal Davydenkę.

Ostatnio zmieniony przez DUN I LOVE dnia Sob 22:26, 19 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
Nula

Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 5750

Skąd: Stargard Szczeciński

PostWysłany: Sob 22:32, 19 Kwi 2008    Temat postu:

Wiesz Artur chcialabym aby bylo tak jak piszesz. Davydenko przewaznie ma mnowstwo okazji, ktorych nie wykozystuje bo po prostu wizja zwyciestwa go przerastala. Ale nagle znalezlismy sie w takiej sytuacji, ze awet Kola w Estoril jest grozny i nieprzewidywalny. I teraz naprawde wiele będzie zalezec od Rogera i jego dyspozycji, bo ja mu ostatnio w ogole nie ufam bo jego gra to pozory.
Kto wie moze Nikolay tak pozazdroscił Rodowi czy fishowi, ze ujrzymy ulepszona wersje Rosjanina? Ale jesli Roger w Portugali nie wygra to nie ma co liczyc na cokolwiek na clayu.

Vamos Roger !

PostWysłany: Sob 22:49, 19 Kwi 2008    Temat postu:

Prawie wszędzie Twoja wyczerpująca analiza jest trafna Dawid, ale że Federer się lepiej od Rafy prezentował w RG 2007? Niby seta tylko z Robredo stracił, ale dostojny sposób poruszania się od początku wskazywał, że z tej mąki chleba raczej nie będzie.

Co do finału trudno prorokować bo wszystkie opcje przedstawione przez przedmówców są możliwe, stawiam na Nikołaja, ponieważ Fed zasypie nas pewnie gradem niewymuszonych błędów i będzie miał kłopoty z wygrywaniem ważnych piłek niczym w meczach z Roddickiem i Rochusem, ale zmęczony Dawidienko może dać ciała i to chyba główna nadzieja dla Szwajcara.

Tak czy siak Vamos Roger

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 22:50, 19 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
DUN I LOVE

Posty: 8838

PostWysłany: Sob 22:54, 19 Kwi 2008    Temat postu:

Ja sie opieram na tym co widzialem wtedy na Scoreboardzie i na tym co pisali Ci co ogladali
Roger 1 rundy wygrywal pewnie, nie gra na 100% (to oczywiste, nigdy w 1 rundach za dobrych czasow nie gral na maximum). Nadal z kolei srednio wypadl z Del Potro (3-5 0-30 w 1 secie). Pozniej mecyzl sie niemilosiernie z Montanesem, stoczyl dlugi mecz z Hewittem.
Dodajac do tego fakt, ze Roger jechal do Paryza jako ten ktory przelamal rekord rafy mozna bylo odniesc wrazenie ze jest szansa i nie tyle Fed gra genialnie co Nadal slabiej niz chocby w kwietniu (zwlaszcza Monte Carlo).

Tylko, ze po co ja to rozstrzasam skoro tutaj sa wieksze problemy :/

Wie ktos moze, jaki jest kurs na Kolie jutro?

Ankieta na Mtf nie pozostawia zludzen - praiwe 60% osob stawia na wygrana Nikolaya - czesc na 2-0 i czesc na 2-1. Wieksza czesc na ten drugi stosunek setow.

PostWysłany: Sob 22:58, 19 Kwi 2008    Temat postu:

Na bwin 2,37 czysty zysk
DUN I LOVE

Posty: 8838

PostWysłany: Sob 23:00, 19 Kwi 2008    Temat postu:

Woody , moge prosic o pelen stosunek (Fed vs Kolia) ?

Bo ja sie gubie i nie wiem ile na Tego drugiego
Nula

Posty: 5750

PostWysłany: Sob 23:04, 19 Kwi 2008    Temat postu:

No dla mnie to nie jest dziwne, ze Denko jest faworytem.

Nie wiem jak dizs gral roger, a musial fatalnie, 3sety z 100 zawodnikiem? Rowniejszy, bradziej cierpliwy gracz i Roger sie gubi.
Kola to nie Hanescu, ktory stoi jak kolek i nie biega, czy Gil, ktorego checi do gry starczylo na 1seta ;/

PostWysłany: Nie 10:16, 20 Kwi 2008    Temat postu:

Być może już któryś raz przejadę się na własnym zdaniu, ale dla mnie mimo wszystkich okoliczności, porażka Rogera będzie zaskoczeniem.
Od jakiegoś czasu 70% wagi i następnie oceny szans poszczególnych graczy przykładam do H2H. Jest ta statystyka dla mnie o tyle ważna, że z reguły ten zawodnik który prowadzi w tej statystyce nawet będąc w dołku ogrywa wygodnego dla siebie przeciwnika i wynik 11-0 nie pozostawia złudzeń. Kolia nie był w stanie ograć Rogera na AO 06, gdzie chyba nigdy bliżej wygranej nie był, pozatym dochodzi motyw psychologiczny. Roger wie , że nie gra najlepiej i porażka jest wkalkulowana w "dochodzeniu" do formy, natomiast dla Rosjanina może to być jedyne w karierze szansa na ogranie Fedexa, dlatego możliwe jest, że presja go przygniecie, szczególnie, że po raz pierwszy w życu w meczu przeciwko Szwajcarowi postawiony jest w roli faworyta pojedynku.
karinka

PostWysłany: Nie 10:22, 20 Kwi 2008    Temat postu:

a ja naprawde nie wiem...
Davidenko gra pewnie, na nawierzchni która mu pasuje, ale jednak wyniki w tym turnieju nie sa imponujace
Roger gra i wygrywa - w meczach mial góry i wądołki, moze tych kilka przebłysków geniuszu wystarczy na Kole

a co do H2H i presji jedynej szansy - juz byl nie dawno taki jeden i jednak wygrał; fakt ze Andy był w lepszej formie niz Kola

wiem tylko tyle że powtorka jest na ES o 23 ; /

i Arturo sliczny avatar, tak jak dziewczyny wyżej pisały ; ) tu większa wersja : [link widoczny dla zalogowanych] - uwielbiam to zdjecie ; )

Emoty robimy bez spacji, miło by było gdybyś wreszcie się tego nauczyła.

Not Before 3.15 pm
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum przeniesiono na - www.grandslam-forum.pl Strona Główna -> Turnieje ATP / Zakończone Turnieje ATP / ATP 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)